Wszystko co powinieneś wiedzieć o marce Volvo w Białymstoku
Thursday January 17th 2019

Gdzie kupić auto?

Rynek samochodów nowych jak i używanych jest dziś bardzo duży. Auta można klupować w różnego typu miejscach. Gdzie jednak najlepiej to robić? Którym sprzedawcom warto ufać?

Auto z salonu samochodowego

Niewątpliwie, pierwszym co przychodzi na myśl w kwestii zakupu samochodu jest z pewnością salon. Czy jednak warto kupować tam auta? Z jednej strony, nowe auta z salonu samochodowego zwykle gwarantują niezawodność w początkowym okresie użytkowania. Można mieć pewność, że auta te nie mają skrywanych usterek oraz że są bezwypadkowego z racji swojej nowości. Z drugiej jednak strony, ceny nowych aut są bardzo wysokie i zaraz po zakupie znacząco tracą na wartości. Dlatego też, nie każdy może sobie pozwolić na kupowanie auta w salonie samochodowym.

Warto zauważyć, że dzisiaj salon samochodowy dysponuje zwykle nie tylko nowymi autami. Coraz częściej w ofercie pojawiają się także auta używane. Chętnych na kupno auta używanego w salonie samochodowym jest coraz więcej. Auta te są bowiem bardzo szczegółowo sprawdzane pod kaem sprawności technicznej. W salonie samochodowym nie ma aut używanych, które mogą zawodzić na drodze.

Komis i skup

Innymi miejscami sprzedaży samochodów są komisy oraz skupy. W tego typu placówkach sprzedaje się jednak tylko samochody używane. Nie sposób wyrazić jednoznaczną opinię na temat skupów i komisów. Rzecz w tym, iż niektóre z nich działają uczciwie i sprzedają wysokiej klasy samochody. Inne natomiast nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami.

More from category

Plusy zakupu samochodu używanego
Plusy zakupu samochodu używanego

Każdego roku do Polski sprowadzane są dziesiątki tysięcy używanych samochodów z zachodu. I choć co rusz przy [Read More]

Interesting Sites

    Archives